85-LECIE I PRZEKAZANIE SZTANDARU
JEDNOSTCE OSP W KORYTKOWIE DUŻYM

kliknij kliknij

Obchody jubileuszowe 85-lecia i przekazania sztandaru jednostce OSP w Korytkowie Dużym zostały wyznaczone na 2 września 2012 r. Dzięki pomocy Wójta Gminy Biłgoraj oraz Pani Sekretarz Teresie Różańskiej i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju Pani Celinie Skromak, po ukończeniu prac związanych z przygotowaniem placu za remizą i ukończeniem budowy sceny, pełną parą ruszyły przygotowania do uroczystości jaka jeszcze nie miała miejsca w naszej miejscowości - nadania sztandaru jednostce OSP Korytków Duży. Tradycyjnie strażaków OSP z Gminy Biłgoraj i Frampol do kościoła p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Korytkowie Dużym na uroczystą mszę świętą, krokiem defiladowym poprowadził st. kpt. Paweł Rawski z PSP w Biłgoraju.

kliknij kliknij kliknij kliknij

Homilię wygłosił ks. Adam Firosz kanclerz Kurii Biskupiej Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, który również dokonał poświęcenia sztandaru. Po mszy św. pododdziały OSP przemaszerowały na świeżo oddany do użytkowania plac za remizą, gdzie odbyła się dalsza część ceremonii przekazania sztandaru oraz świętowania 85-lecia naszej straży. Po wciągnięciu flagi państwowej na maszt został odczytany akt nadania sztandaru dla OSP w Korytkowie Dużym, następnie fundatorzy dokonali wbicia gwoździ w drzewiec. Sztandar naszej jednostce przekazał dh Kazimierz Stocki - Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego OSP w Lublinie.

kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij
kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij

Podczas ceremonii przekazania sztandaru Stanisław Dycha Prezes ZOW ZOSPRP w Szczecinie odznaczył sztandar złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa, równocześnie duża grupa strażaków została wyróżniona odznaką Wzorowego Strażaka i medalami za zasługi. Część oficjalna została zakończona przemówieniami osób zaproszonych oraz defiladą przybyłych pododdziałów.

kliknij kliknij kliknij kliknij
kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij

kliknij kliknij kliknij

Dalsza część strażackiego święta w naszej miejscowości to część artystyczna, śpiewał chór z Korytkowa Dużego, w którym swój głos ćwiczy kilku naszych strażaków, wystąpiły zespoły ludowe z Bukowej i "Sędłaki" z Nadrzecza, swoje przedstawienia przygotowały także grupy młodzieży z miejscowej szkoły . Dużym zainteresowaniem cieszył się występ Pani iluzjonistki, która przez długi czas czarowała dzieci a szczególnie mężczyzn. Przez cały czas trwania imprezy można było spróbować swojego szczęścia w loterii fantowej, gdzie główną nagrodą był rower. Czas świętowania to także okazja do podsumowania dwóch projektów, którymi zajmowali się Pani Zofia Karczmarzyk oraz Pan Paweł Grabias. Dzięki projektowi, który napisała Pani Zofia, można było pobudować scenę, na której odbywały się występy, natomiast projekt którym opiekował się Pan Paweł , dotyczył zawodów sportowych dla drużyn piłki nożnej z miejscowości w Gminie Biłgoraj. Podczas turnieju piłki nożnej na boisku "ORLIK", została wyłoniona zwycięska drużyna z Korytkowa Dużego, która odebrała puchar i medale. Najlepszym piłkarzem turnieju został wybrany Wojciech Kiełbasa z Korytkowa Dużego - Gratulujemy!!!
Wójt Gminy Biłgoraj dh Wiesław Różyński z okazji święta OSP w Korytkowie Dużym przekazał miejscowym strażakom do dyspozycji dwa aparaty oddechowe oraz agregat prądotwórczy, który będzie wykorzystywany w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Przybyli goście do białego rana na placu przed sceną bawili się w rytmie muzyki serwowanej przez Didżeja oraz zespołu TEX. Pod parasolami w ogródku "chmielowym" świętowały całe rodziny i grupy przybyłych gości.

kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij

Dyplomy Gratulacyjne

kliknij kliknij